Navigace: Hlavní strana Článek Fasádní izolační deska Rockwool Frontrock MAX E získává prestižní ocenění Výrobek roku 2009


Katalog firem

Fasádní izolační deska Rockwool Frontrock MAX E získává prestižní ocenění Výrobek roku 2009

21.04.2010 

Izolace Rockwool prokazují značku kvality získáním prestižního ocenění. Dvouvrstvá fasádní izolační deska Frontrock MAX E vítězí ve 4. ročníku celostátní soutěže pořádané Národním stavebním centrem v Brně a vydavatelstvím časopisu Stavebnictví a interiér, Vega, spol. s r. o., a odnáší si hlavní cenu Výrobek roku 2009. Izolační deska Rockwool Frontrock MAX E obstála v konkurenci 42 vynikajících stavebních výrobků a hodnocení odborné poroty rozhodlo o jejím umístění v soutěži.

 

 

4. ročník soutěže Výrobek roku vyhlásili pořadatelé v listopadu 2009. Celorepubliková soutěž novátorských řešení v oblasti stavebnictví si klade za cíl vyhledat stavební výrobky nejen s vysokou technickou, užitnou, popřípadě estetickou hodnotou, ale především výrobky, jejichž tvůrci se maximálně soustředí na jejich podporu a zvyšování povědomí mezi širokou a odbornou veřejností, včetně studentů a učitelů středních, vyšších a vysokých škol stavebního zaměření.

 

 

Výsledky soutěže jednoznačně hovoří o skutečnosti, že přihlášení fasádní izolační desky Frontrock MAX E bylo ze strany společnosti Rockwool velmi dobrou volbou. Izolace Frontrock MAX E je unikátní především svou dvouvrstvou strukturou. Její měkčí, vnitřní, strana se přikládá k zateplované fasádě a optimálně se přizpůsobí podkladu. Vnější velmi tuhá strana izolace, označená nápisem Rockwool TOP, zajistí vysokou odolnost fasády vůči mechanickému namáhání. Vynikající tepelně izolační vlastnosti fasádní izolace Frontrock MAX E deklaruje součinitel tepelné vodivosti λD, jehož hodnota je 0,036. Tyto unikátní vlastnosti doprovázejí i další výhody izolací z kamenné vlny. Izolace Frontrock MAX E je nehořlavá, tlumí hluk, udržuje tvarovou stálost a její aplikací je zachována prodyšnost celé fasády. Použitím izolační desky Frontrock MAX E při zateplování fasády lze dosáhnout úspor energie až ve výši 30% dosavadních nákladů na vytápění.

Hodnocení jednotlivých přihlášených produktů prováděla odborná porota stávající se z 19 členů. Tvořili ji zástupci partnerských škol a přizvaní specialisté z oblasti navrhování nebo materiálového inženýrství. Dvouvrstvou fasádní izolační desku z kamenné vlny Frontrock MAX E prezentoval odborné porotě Ing. Zdeněk Kobza, produktový specialista společnosti Rockwool. Každý výrobek se posuzoval z hlediska pěti hodnotících kritérií: nápaditost, provedení, vzhled, širší význam a přínos k úsporám energie. Ke každému kritériu porotce udělil známku a výsledné hodnocení bylo kalkulováno průměrem jednotlivých známek.

 

 

Slavnostní vyhlášení soutěže výrobek roku 2009 proběhlo 16. dubna 2010 v Brně, v rámci probíhajícího mezinárodního stavebního veletrhu IBF. V konkurenci 42 stavebních výrobků vítězí a získává hlavní prestižní ocenění Výrobek roku 2009 dvouvrstvá fasádní izolační deska Frontrock MAX E, která nese značku Rockwool. Cenu z rukou pořadatelů převzali za společnost Rockwool Ing. Jan Novák a David Zdráhal.

 


Ocenění Výrobek roku 2009 pro fasádní izolační desku Frontrock MAX E je zároveň oceněním kvality izolací z kamenné vlny Rockwool. Pro širokou i odbornou veřejnost se izolace Rockwool stávají deklarovanou zárukou kvality v konkurenci izolačních materiálů pro zateplování. Izolace Frontrock MAX E splňuje nejnáročnější požadavky na tepelné vlastnosti budov a díky své nižší objemové hmotnosti umožňuje snadnou manipulaci a jednoduchou montáž. Stavba je při jejím použití méně zatěžována. Izolace Frontrock MAX E je rovněž certifikována v kontaktních systémech ETICS.


Současné trendy izolačních materiálů kladou vysoké nároky na úspory energií, šetrnost k životnímu prostředí, využitelnost obnovitelných zdrojů, atd. S dvouvrstvou fasádní izolací Frontrock MAX E ušetříte a zajistíte dlouhou životnost stavebních objektů.

 

 

Autor: ROCKWOOL, a.s.

Firma: ROCKWOOL, a.s.

Diskuze ke článku

Vstoupit do diskuze (v diskuzi je 0 příspěvků)

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Stavnet.cz

Všechna práva vyhrazena Stavnet. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.

Úvod Články Knihy Časopisy Videa Výtvarné umění Výstavy a veletrhy Přednášky a semináře Odkazy Kalendář Reklama Kontakt

TOPlist