Navigace: Hlavní strana Článek Když posuvné dveře, tak do stavebního pouzdra JAP


Katalog firem

Když posuvné dveře, tak do stavebního pouzdra JAP

29.05.2014 

Jestliže plánujete větší rekonstrukci bytu a zalíbily se vám posuvné dveře, nejdříve se rozhodněte, jaký posuvný mechanismus u dveří uplatníte. Dnešní posuvné systémy jsou velmi nenápadné, většinou je kryje krycí lišta, takže si jich ani nevšimnete, dveře u většiny systémů se posunují do stran nebo přes sebe. Pokud se vám nelíbí, že u otevřených dveří máte křídla stále na očích, zvolte jiný systém. Opravdu elegantním řešením jsou stavební pouzdra. Dveře se zasouvají do nich, tedy do stěny a zmizí z vašeho pohledu. Vidíte jen otevřený vstup do další místnosti, dveře jsou ukryté ve stěně. Je to čisté architektonické řešení, jen musíte počítat s tím, že část stěny se musí vybourat pro umístění pouzdra.

 


Právě bourací práce leckoho odradí, ale ve výsledku jsou stavební pouzdra pro posuvné dveře výhodným řešením. Stavební pouzdro JAP je kovové, skládá se z rámu, pojezdové kolejnice, tvrzených plastových pojezdů a vlastního pouzdra, kam se dveře zasouvají. Jeho instalace je jednoduchá, asi jako když dáváte do stavebného otvoru plastová okna. Lze je použít pro zděné stěny i sádrokartonové příčky. Stavební pouzdro je pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. Obě křídla se zasouvají do dvou pouzder na opačných stranách, nebo do dvojitého pouzdra uprostřed, případně se obě křídla zasouvají do dvojitého pouzdra paralelně za sebou. Při finální úpravě se pouzdro omítne stejně jako zeď, která je od něj k nerozeznání.

 

 

Protože firma Studio Interier Janíček dodává nejen stavební pouzdra, ale také dveře, oba výrobky jsou naprosto kompatibilní. Do stavebních pouzder můžete použít jak dveře SAPELI, tak i dveře PORTA DOORS. Pouzdra jsou uzpůsobena pro dřevěné, laminátové i pro skleněné posuvné dveře. Oba výrobci zmíněných značek patří mezi největší tuzemské dodavatele dveří a nabízejí široký sortiment dekorů, to znamená přírodních dýh, barevných provedení i imitací dřeva na kvalitních syntetických materiálech. Stejně bohatá nabídka dveří je i v kategorii posuvných dveří do stavebních pouzder.

  
Stále více se uplatňují skleněné dveře JAP s různou úpravou či grafickými vzory. Mohou být otočné i posuvné, jednokřídlé i dvoukřídlé nebo součástí celoskleněných stěn. Sklo může být čiré, matné či pískované, pískované s kamenem, ornamenty či ryté neboli gravírované. Hitem je tzv. grafosklo s grafickými motivy či fotografií zalisovanou při výrobě přímo do skla. Dokážete si představit celoskleněnou stěnu s fotografickým celoplošným motivem? Takové skleněné stěny se uplatňují v moderních firmách, které chtějí zdůraznit smysl pro design, v atypických restauracích či moderních bytech. 

 

 

Když projektanti hledali způsoby, jak odstranit v linii stěny vystouplé tradiční zárubně a co nejvíce začlenit dveře do roviny stěny, přišli na skryté neboli bezobložkové zárubně. Umožňují „zapasovat“ dveře do jedné roviny se stěnou a linku dveří prozrazují jen úzké spáry. Víte, jak elegantně působí taková jednobarevná stěna? I dveře jsou ve stejné barvě, takže dojem je dokonalý. Stejný efekt lze využít u posuvných dveří, které se zasouvají do bezobložkových stavebních pouzder ABSOLUTE či EVO LINE.

Prodejem a montáží stavebních pouzder, dveří SAPELI a dveří PORTA DOORS  a celoskleněných stěn s grafosklem se zabývá už od roku 1999 firma Studio Interier Janíček. Aby podchytila co nejširší sortiment bytových zařízení a mohla dodávat i ucelené dveřní systémy a další bytové doplňky, rozšířila dodávky o posuvné systémy, dveřní kování, stahovací schody, schody a schodiště, zábradlí, dřevěné, laminátové a vinylové podlahy. Zájemci se s bytovým sortimentem mohou seznámit například na webu www.designovecentrum.cz nebo v největším showroomu v ČR v Mladé Boleslavi, kde je vystaveno na 120 typů dveří a zárubní, 150 dekorů podlah, různé varianty posuvných systémů, celoskleněné stěny i atraktivní grafosklo. (lek)

 STUDIO INTERIER – JANÍČEK, s.r.o.   
Ptácká 294, Mladá Boleslav
Telefon: 326 701 075
Mobil: 608 108 080
www.studio-interier.cz

Autor: Tomáš Janíček

Firma: STUDIO INTERIER – JANÍČEK, s.r.o.

Diskuze ke článku

Vstoupit do diskuze (v diskuzi je 0 příspěvků)

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Stavnet.cz

Všechna práva vyhrazena Stavnet. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.

Úvod Články Knihy Časopisy Videa Výtvarné umění Výstavy a veletrhy Přednášky a semináře Odkazy Kalendář Reklama Kontakt

TOPlist