Navigace: Hlavní strana Článek Luxusně řešené samonosné schodiště si získává zájem širší veřejnosti


Katalog firem

Luxusně řešené samonosné schodiště si získává zájem širší veřejnosti

30.04.2010 

Schodiště je nedílnou součástí prostor každého vícepatrového domu. Prioritní funkce schodišť je komunikace mezi jednotlivými podlažími. Pohyb po schodišti by měl být pro člověka pohodlný a přirozený, proto je nutné věnovat záležitosti schodiště v objektu dostatek pozornosti a požadovat dostatečný schodišťový prostor od projektantů již ve fázi dispozičních návrhů.

Pokud se budeme bavit o nejčastějším zástupci pozemních staveb – rodinných domcích, v současné době bohužel dochází k degradování schodiště pouze na funkční prvek. Pro projektanta nebo klienta je naprosto nejjednodušší navrhnout betonové schodiště, pod druhé rameno umístit úklidovou komoru, zabijí se dvě mouchy jednou ranou a každý jde od válu. Toto řešení však využijí jen lidé, kteří v domě chtějí pouze spát a na vzhled interiéru nedbají.

Naše firma BOSS Schodiště – design studio s r.o. cílí na osoby, které smýšlí na vyšší estetické úrovni a nechtějí vzhled interiéru jen odbýt.BOSS Schodiště preferuje tzv. samonosný systém. Tento systém je oblíbený díky vzdušnosti, pocitu subtilnosti, ale zároveň vysoké     pevnosti. Schodiště netvoří clonu, je vhodné do komunikačních šachet či do prosvětlených hal.     

Samonosný systém zaujímá u moderně řešených schodišť horní příčky v designu. Nepotřebuje žádné schodnice, pokud po obvodu lemuje schodiště nosná zeď. Nášlapy jsou po vnějším obrysu neseny kotvami, po vnitřním obrysu se nesou nášlapy samy mezi sebou za pomoci svorníků. Ač se to nezdá, zábradlí není nosný prvek.

Někomu může připadat, že takto řešené schodiště se může houpat, vykyvovat, nášlapy     prohýbat. Můžeme vás ujistit, že za použití kvalitních materiálů a odpovídajících dimenzí se schodiště ani nehne.

Na trhu se pohybují firmy, které nabízejí (napodobený) samonosný systém za podezřele nízkou cenu. Nízké ceny lze dosáhnout ústupkem v kvalitě - tenké nášlapy, dřevo se suky, mapy na laku, nekvalitní nerez, nepropracované detaily,…
Kdo se snaží ušetřit, nikdy nemůže počítat s prvotřídní nabídkou. Hlavně v současné době platí přímá úměra peníze-kvalita jako nikdy jindy. Naše firma nepatří mezi nejlevnější, ale jak už bylo zmíněno výše, kvalita a noblesnost odpovídá ceně.

Při rozhodování se o schodišti je nutné brát v potaz vlivy na schodiště, jako například frekvenci používání schodiště, okolní interiér, teplotu a vlhkost, děti, nosné nebo naopak nenosné konstrukce, čas který chcete věnovat údržbě,…  Po vyhodnocení těchto vlivů a vyloučením pro vás nepřijatelných řešeních můžeme mluvit o hrubé představě celkového díla. Pro to, abyste získali konkrétní představu si musíte říci, jaký tvar schodiště se vám do domu vejde, jaký materiál nášlapů a zábradlí bude pro vás nejideálnější, jaká kombinace barev se vám bude hodit do interiéru, nebo tyto starosti můžete nechat na nás.

Společně s vaším architektem nebo přímo s vámi navrhneme co možná nejpohodlnější schodiště dle možností dispozice domu za použití moderních materiálů a přístupů.

V současné době se na výsluní zájmu čím dál více tlačí sklo. Firma BOSS Schodiště – design studio na tento trend odpovídá vývojem samonosných skleněných nášlapů se zavrstvenými čepy. Skleněný nášlap je slepen ze čtyř kalených a polokalených skleněných tabulí, které jsou slepeny lepidlem s bezpečností folií, proti sice nepravděpodobnému, nicméně při nadměrné záteži možnému, zlomení nášlapu. Takto dimenzované stupně unesou dynamické zatížení až 0,6 tuny a statické 1,2 tuny – jeden schod! Zábradlí je také možné zhotovit skleněné, ať už jen výplně mezi sloupky, nebo celoskleněné tabule. Všechny varianty samozřejmě za použití bezpečnostního skla.

Do bytových či administrativních budov jsou nejčastěji používané kamenné nášlapy. I zde je možné volit z více variant. Naše firma nejčastěji používá přírodní kámen – žulu nebo mramor. Žula je tvrdší a odolnější. Mramor má hezčí kresbu, ale je nutná údržba. Možné je použít i umělý kámen. Povrch je možné vyleštit nebo nechat hrubý, protiskluzový.

Do rodinných domů se nejvíce hodí tzv. teplé (dřevěné nebo dřevo napodobující) materiály. Zákazník má na výběr z masivního dřeva nebo lamina.Dřevěné nášlapy mají svoje kouzlo. Naše firma pracuje pouze s tvrdým dřevem – buk, dub, hevea, olše, palisander, ořech, třešeň, wenge. Nášlapům může být zachována původní barva, ošetří se pouze lakováním. Nášlapy lze také mořit v neomezeném spektru barev. Klientům vycházíme vstříc i návrhem moření. Stačí přinést vzorek namořených dveřních zárubní, dvířek na kuchyňské lince, či jiného prvku v interiéru. Obecně platí, že v interiéru by neměly být vedle sebe víc než  dvě hlavní barvy.

Laminátové nášlapy jsou levnější než masivní dřevo. Vyznačují se větší mechanickou odolností, tzv. bezúdržbovým povrchem (nemusí se leštit, ošetřovat). Mají však jen omezenou nabídku barev. Jsou ideální do domácností s malými dětmi, laminátové nášlapy bez problému odolají náletům hraček i z druhého patra.

Při úvaze o barvě schodiště je ideální uvažovat ve stylu 'tmavší schody, světlejší podlaha'.

Pro výrobu zábradlí používáme kvalitní českou nerezovou ocel. Standardně se nabízejí kulaté sloupky se svislými či vodorovnými výplněmi, výplně ze skla, hranaté zábradlí z plocháčů, atypy dle požadavků klienta nebo architekta. Nabízíme zábradlí na betonová schodiště, na balkony, venkovní terasy a zábradlí před francouzská okna ve vyšších nadzemních podlažích.

Ve fázi promýšlení stylu schodiště a zábradlí je nutné brát v potaz i bezpečnostní požadavky. Pokud jsou v domácnosti děti, mělo by být schodiště pohodlné, odolné, na zábradlí by se neměly použít vodorovné výplně, neboť hrozí tzv. 'žebříkový efekt'. Malé a lehké dítě může po zábradlí vylézt jako po žebříku. Pro bezpečnost dětí je vhodné navrhnout výplně mezi sloupky svislé nebo ze skleněných tabulí.

Velmi často se stává, že se schodiště dodává do rozestavěné stavby. Aby schodiště a zábradlí řemeslníci nezničili, je nutné je ochránit. Celé nášlapy po montáži zabalíme do Miralonu, na horní plochu nášlapu na Miralon položíme Sololit proti mechanickému poškození botami nebo nářadím a celé schody zabalíme do fólie.

Rozhodující je také cena, za jakou budete chtít schodiště postavit. Co je Mercedes mezi auty, je BOSS Schodiště mezi schodišti. Nenabízíme spotřební a nízkorozpočtová řešení schodišť.

O pověsti firmy vypovídají reference a realizace. Firma, která má vztah ke klientům a nechce si svojí úlohu výrobce jen odbýt, se ráda pochlubí svým dílem. Pro klienta je prezentace výrobků důležitá pro představu o kvalitě díla. Seriózní firma se má o zákazníka postarat od začátku do konce (rozumí se i pozáruční servis).


BOSS schodiště - design studio s.r.o.
V Borovičkách 990/17
150 00  Praha 5 - Stodůlky
Tel.: +420 235 310 156
E-mail: info@boss-schodiste.cz
http://www.boss-schodiste.cz

Autor: BOSS schodiště - design studio s.r.o.

Firma: BOSS schodiště - design studio s.r.o.

Diskuze ke článku

Vstoupit do diskuze (v diskuzi je 0 příspěvků)

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Stavnet.cz

Všechna práva vyhrazena Stavnet. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.

Úvod Články Knihy Časopisy Videa Výtvarné umění Výstavy a veletrhy Přednášky a semináře Odkazy Kalendář Reklama Kontakt

TOPlist