Navigace: Hlavní strana Článek RYCHLÉ TEPELNÉ ÚSPORY


Katalog firem

RYCHLÉ TEPELNÉ ÚSPORY

20.11.2013 

V posledních letech výrazně rostou ceny tepelné energie prakticky ze všech zdrojů. Zároveň stoupá zájem dobrých hospodářů, aby jim z budovy unikalo co nejméně drahého tepla. Jedno z účinných a rychlých řešení je využívání protiprůvanových zábran v otevřených dveřích a vratech. U těchto stavebních otvorů je instalace zvlášť aktuální v případě velké frekvence pohybu lidí či techniky.

 Dodávka průhledných plastových clon nebo kyvných vrat je finančně nenáročné a termínově výhodné řešení. Instalací zařízení se značně sníží vyvětrávání prostor, omezí se vnikání prachu, deště, sněhu.

 

 

Portaflex s.r.o. jako jediná firma v ČR vyrábí clony v provedení pevném, posuvném a shrnovacím. U již nainstalovaných zařízení zajišťuje při dodávce nových plastů zpětný odběr použitých výplní k ekologické likvidaci.

 

 

Co vlastně instalace clony v praxi ovlivní?

Teplo
což je hlavní a  nejčastěji požadovaný úsporný efekt. Vhodně nadimenzovaná clona od-straňuje průvan v okolí otvoru a minimalizuje tepelné ztráty. Po průchodu či průjezdu se plastové zábrany okamžitě vrací do původní polohy a  působí jako průhledná stěna.

Světlo
tzn. přirozené venkovní světlo, které je zdarma. Umělé světlo je klidné, monotónní. Nej- optimálnější jsou prostory se sdruženým osvětlením, kde významnou roli hraje denní složka. Instalací průhledných pásů se vytváří zraková pohoda, nedochází k náhlým oslňo-váním při východu z budovy a spoří se náklady na osvětlení. S tímto dalším prosvětlením prostor omezujete růst únavy zraku a tím celé nervové soustavy.

Vlhkost vzduchu
která v zimě klesá. V exteriéru je obsah vodních par malý, neboť při nízkých teplotách kondenzují či mrznou. V interiéru se ohřívá vzduch až na vyjímky bez vlhčení. Málokde se vlhkost vzduchu sleduje a tak vzniká proces nepohody.

Pracovní výkon   
neboť zařízení odstraňuje častou manipulaci s vraty, umožňuje rychlé průchody a průjezdy. Minimalizuje riziko pracovních úrazů v oblasti vrat. Odstraňováním průvanu snižuje práceneschopnost Vašich pracovníků. Clony můžou sloužit také jako ochrana proti vysokému oslnění při svařování, jako mechanická ochrana před jiskřením při obrušování.

Hlučnost
lamely z měkčeného PVC se vyrábí v různých šířkách a tloušťkách. Kombinací jejich pře- krytí lze dosáhnout snížení intenzity hluku.

Působení nežádoucích prvků
ať už zvenčí či mezi jednotlivými prostorami. Jde hlavně o prašnost, ale i o vnikání hmyzu či ptactva (pekárny). Může jít i o technologii činnosti např. působení par mezi halami.

Úspory financí
tak jako omezujete plastovým přehrazením úniky tepla mimo budovu, stejně můžete oddělit vytápěné prostory od temperovaných. Clony s kvalitou "mrazírenská" lze naopak používat na omezení úniku chladu, jehož výrobu je také drahá.


Poradenství, výrobu a montáže zajistí:

Portaflex s.r.o.
Poděbradova 97a
702 00  Ostrava
www.portaflex.cz
tel./fax  599 524 101 / 599 524 102
vyroba@portaflex.cz

Autor: Portaflex s.r.o.
Firma:

Diskuze ke článku

Vstoupit do diskuze (v diskuzi je 0 příspěvků)

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Stavnet.cz

Všechna práva vyhrazena Stavnet. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.

Úvod Články Knihy Časopisy Videa Výtvarné umění Výstavy a veletrhy Přednášky a semináře Odkazy Kalendář Reklama Kontakt

TOPlist