Navigace: Hlavní strana Zprávy Frýdek-Místek přispěje na opravu fasád budov někdejší textilky


Katalog firem

Frýdek-Místek přispěje na opravu fasád budov někdejší textilky

09.06.2016

Tři objekty někdejší textilky ve Frýdku-Místku budou mít opravené fasády. Město se rozhodlo, že společnosti Slezan na jejich zachování a obnovu přispěje více než půl milionu korun, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

"Peníze byly Slezanu přiděleny z dotačního programu na regeneraci objektů s historickou nebo historizující fasádou na území města, které se nacházejí mimo městské památkové zóny a nejsou zapsány v seznamu kulturních památek," uvedl náměstek primátora Karel Deutscher (ČSSD).

Podle něj má program motivovat majitele historických budov, které nestojí v památkové zóně, k obnově fasád. "Nechceme, aby při jejich opravách docházelo k jednoduchému obalení obvodových zdí polystyrenem a nanesením nové omítky, ale naopak chceme, aby nová fasáda měla historizující charakter s architektonickými prvky dané doby," podotkl Deutscher. Podle něj ale takové opravy znamenají zvýšené náklady, a proto je chce město podpořit.

Oprav se dočkají objekty v ulicích Těšínská a Beskydská a také budova u vlakového nádraží. U třípodlažní budovy v Těšínské ulici se počítá například s odstraněním nevyhovujících prvků či opravou části fasády, renovace bude stát téměř milion korun. Objekt v Beskydské ulici čeká nejen oprava plastiky na fasádě čelní zdi, ale i obměna oken a dveří či celková renovace fasády, vše za více než půl milionu korun. U posledního objektu je v plánu odstranění náletové dřeviny ze zdiva nebo opravy a doplnění parapetních a římsových plechů i okapů. Práce vyjdou na zhruba 240.000 korun.

"V programu bylo možné rozdělit milion korun. K dispozici je tedy stále přes 480.000 korun," uvedla mluvčí. Zájemci o dotace se mohou přihlásit do druhé výzvy, a to od 18. června do 12. srpna, projekt musí být dokončen a vyúčtován nejpozději do konce listopadu. Uchazeči mohou získat dotaci až na 30 procent uznatelných nákladů, maximálně však 300.000 korun na jeden projekt.

Autor: ČTK

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Stavnet.cz

Všechna práva vyhrazena Stavnet. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.

Úvod Články Knihy Časopisy Videa Výtvarné umění Výstavy a veletrhy Přednášky a semináře Odkazy Kalendář Reklama Kontakt

TOPlist