Navigace: Hlavní strana Zprávy Kladno dostalo pokutu za opravu náměstí Jana Masaryka


Katalog firem

Kladno dostalo pokutu za opravu náměstí Jana Masaryka

09.06.2016

Kladenská radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 200.000 korun za chyby při rekonstrukci náměstí Jana Masaryka. V jednom z dodatků podstatně změnila podmínky smlouvy. Rozhodnutí úřadu není pravomocné. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě. Mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková ČTK sdělila, že město počká, až rozhodnutí obdrží, poté zváží případné podání rozkladu. Podle ní se cena projektu nezvýšila.

Kvůli uzavření dodatku k prováděcí smlouvě se podle ÚOHS zvýšily jednotkové ceny za stavební práce. K původní zakázce byly navíc doplněny další stavební práce a dodávky, které provedla vybraná firma.

Podle Růžkové město zadávalo zakázku v dobré víře tak, jak byla dlouholetá praxe podle rámcové smlouvy, která vzešla ze soutěže za minulého vedení radnice na konci roku 2012. "Po zjištění některých položkových nedostatků jsme okamžitě přijali opatření a tuto smlouvu jsme již 15. dubna 2016 vypověděli," uvedla mluvčí. Město zároveň vyhlásilo novou soutěž na aktualizovanou rámcovou smlouvu.

Problém Kladno řeší s ÚOHS od března letošního roku. "Postup zadavatele vedl ke změně ekonomické rovnováhy smlouvy v neprospěch zadavatele a k rozšíření předmětu plnění," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Tento postup podle něj mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Rozhodnutí zatím není pravomocné a kladenská radnice se může proti němu odvolat podáním takzvaného rozkladu. Řešila by ho rozkladová komise předsedy antimonopolního úřadu.

Autor: ČTK

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Stavnet.cz

Všechna práva vyhrazena Stavnet. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována bez souhlasu majitele autorských práv.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.

Úvod Články Knihy Časopisy Videa Výtvarné umění Výstavy a veletrhy Přednášky a semináře Odkazy Kalendář Reklama Kontakt

TOPlist